Menu
wtorek, 8 listopada 2016

Masz depresje? Brak chęci? Słabą pamięć? A może ADHD i za dużo odwagi? a może to przez pasożyty?

Depresja? Brak chęci do barwnej egzystencji? Pogłębiający się dół? Jesień?
Nadpobudliwość? Bez sensowne, ryzykanckie zachowania?
a może to zaledwie zmiany w mikroflorze jelit?


Kiedy chcesz sie zabić - ale najpierw herbatka. Jest moim ulubionym jesiennym memem. Odczuwam z nim głęboką więź - mniej więcej tak wygląda mój każdy poranek. Po zielonej herbatce jest już mega lepiej.

Dygresja, przepraszam.

Wiele patogenów oddziałuje na nasz umysł. Jak to w życiu. a raczej jak to w środowisku. jak to w łańcuchu pokarmowym. 
Większości z nas ciężko to sobie wyobrazić, mianowicie - na nastroje i zachowanie 'mają przecież wpływ TYLKO choroby psychiczne'. Mikroflora a raczej jej brak, czy ta nieodpowiednia przecież nic nie znaczy. Miliony ludzi odżywia się byle jak i żyje. Ps. Miliony much jedzą odchody, dlaczego Ty nie jesz? Miliony much nie mogą się mylić.
  • Treponema pallidum - bakteria która ma zdolność przedostania się do rdzenia kręgowego i mózgu przejmując tym samym kontrolę nad układem nerwowym [Przyznajemy się kto ogląda The Walking Dead] w swoiste 'zombie'? Powoduje stany depresyjne, wahania nastroju, stany psychotyczne. Tak, to bakteria powodująca Kiłę - nic w tych czasach nie jest już bezpieczne!
  • Toxoplasma gondi - Gryzoń z tym pierwotniakiem przestaje odczuwać strach przed drapieżnikami. W tym przypadku chodzi o kot - które są żywicielem ostatecznym. Odważna mysz z większym prawdopodobieństwem zostanie zjedzona przez kotka, w którego wiele zamknie się cykl rozwojowy Toksoplazmozy. Wygra pierwotniak który będzie wraz z odchodami kota roznoszony...
  • Rabies virus - wirus wścieklizny. Powodujący nadmierną odwagę, agresję. Przyspiesza to rozprzestrzenienie wirusa. Co jest wysoce niebezpieczne. 

Jeśli chodzi o jałowość mikroflory, to 'czyste' myszy (z brakiem jakichkolwiek bakterii w przewodzie pokarmowym)
  • są ryzykantami, mistrzami sportów extremalnych, niczego się nie boją oraz mają problemy z pamięcią - co nie wróży im długiego życia poza laboratorium. 
  • po skolonizowaniu ich przez bakterie układu pokarmowego myszki stają się ostrożne. Diametralnie zmienia się ich podejście do życia. Ale... tylko w przypadku, gdy skolonizowane zostaną zanim osiągną dojrzałość. 
Prawdopodobnie, podobnie będzie wśród ludzi - więc im szybciej wprowadzimy dzieciom nawyk dbania o to, co w siebie wkładają - tym lepiej!


Czasami mamy w tym roku piękną jesień, a czasami nie.
[w głowie śpiewa mi się Omnadrenowy rycerz]. Gdy mamy piękną, warto pobiegać po lesie i staczać się z wąwozów, wybrudzić w kałuży i takie tam (wzbogacając oczywiście mikroflorę!)Źródło:
-Sonnenburg Erica, Justyn "Zdrowie zaczyna się w brzuchu"


1 komentarz:

  1. I read this post completely regarding the difference of latest and earlier technologies, it's amazing article.

    OdpowiedzUsuń