Menu
niedziela, 30 kwietnia 2017

Mikroflora jelitowa kobiet ciężarnych. No i dlaczego... liczenie kalorii nie ma sensu.

Osobiście nie mam i nie miałam nigdy szczególnie bliskich kontaktów z kobietami w ciąży, ale zauważyłam pewną zależność w mediach społecznościowych. Zachowanie kobiet ciężarnych się zmienia. Mam na myśli instynkt 'wicia gniazda'. Przygotowywanie pokoiku dla maluszka, kupowanie ubranek, nosidełek, fotelików... i nie mam pojęcia czego jeszcze :-)
Otóż przede mną zauważyli to również naukowcy i postanowili sprawdzić założenie...
Jeżeli mikroflora ma wpływ na zachowanie człowieka, to jak zmienia się mikroflora kobiet ciężarnych, gdy włączają im się instynkty macierzyńskie.
W okresie ciąży ciało kobiety staje się 'inkubatorem', który ma za zadanie rozwijać i chronić rozwijające się, nowe życie.Badania.
Zespół naukowców, przyglądał się mikroflorze 91 różnych kobiet ciężarnych przez całe 9 miesięcy. Zebrali informacje dotyczące tego co badane kobiety jadły oraz śledzili ich mikroflorę urodzonych w eksperymencie dzieci przez kolejne 4 lata po ich przyjściu na świat.

Wnioski.
-Mikroflora w okresie ciąży przechodzi ogromne zmiany, począwszy od 1trymestru, do samego rozwiązania.
-Pod koniec ciąży mikroflora jest mniej zróżnicowana niż na początku
-W 3trymestrze skład mikroflory przypomina skład mikroflory występujący u kobiet otyłych.


  • Aby sprawdzić wpływ mikroflory '3trymestralnej' i '1trymestralnej' na gospodarza przeprowadzono 'genialny' eksperyment. Przeszczepiono ją do nieciężarnych i zdrowych myszy. Po przeszczepieniu 3trymestralnej flory zwierzęta przybrały na wadze dużo więcej niż te z florą 1trymestralną. Mimo iż dostawały takie same ilości i rodzaj pożywienia. 
  • Dowodzi to temu, iż bakterie występujące we forze charakterystycznej dla 3trymestru były w stanie z takiej samej ilości pożywienia wyizolować więcej kalorii, a następnie zagospodarować je jako dodatkowe kilogramy. To dowód na to, iż liczenie kalorii nie ma najmniejszego sensu. Źródło:
- dujour.com
- 'zdrowie zaczyna się w brzuchu'

Brak komentarzy

Prześlij komentarz